Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Amíg gyanús alakok ólálkodnak a vezető pozíciók körül, sosem lehetünk nyugodtak, így kérdéses, hogy Blatter eltávolítása valóban a futball jövőjéről, vagy csak az érdekcsoportok nyomásának érvényesüléséről szól-e.
„Nem elég lefejezni egy velejéig korrupt rendszert ahhoz, hogy normálisan működjenek a dolgok. Jól jelzi ezt, hogy a Blattert ügyvivő elnökként követő rangidős alelnök, Issa Hayatou maga is keveredett már korrupciós ügyekbe. Az afrikai szövetséget diktátor módjára irányító Hayatou – aki egy nagy hatalommal rendelkező kameruni família sarja, bátyja vezette is az országot – a gyanú szerint pénzt fogadott el a tévéjogokért és a Katarra való szavazásért cserébe. Annak ellenére, hogy alatta emelkedett sokat az afrikai futball színvonala, és a hathatós segítségével rendeztek világbajnokságot 2010-ben először a kontinensen, nem lehet azt állítani róla, hogy feddhetetlen vezető lenne.
A fenti, másodvonalból vett példa is bizonyíthatja: Blatter olyan szinten behálózhatta a FIFA-t, hogy a legtöbb alatta dolgozó (szak)ember is sáros lehet bizonyos sötét ügyletekben. Azok a szövetségi vezetők, akik támogatták a májusi tisztújítón, egyből gyanúsak lehetnek – Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke nincs köztük. Ám a britek eljárása magyar szempontból is érdekes lehet: a BBC szerint a parlament meg fogja hallgatni Greg Dyke-ot, az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) elnökét, aki mindvégig kitartott Platini UEFA-elnök mellett.
Aki a gyanús sportvezetők közelébe kerül, jó viszonyt ápol velük, tisztséget vállal (például végrehajtó bizottsági tagságot) az általuk vezetett szövetségben, maga is gyanússá válik. Amíg gyanús alakok ólálkodnak a vezető pozíciók körül, sosem lehetünk nyugodtak, így kérdéses, hogy Blatter eltávolítása valóban a futball jövőjéről, vagy csak az érdekcsoportok nyomásának érvényesüléséről szól-e.”